22.04.2016
Den Země

Dnes slavíme „Den Země“. Svátek, jež je věnován našemu největšímu bohatství – Zemi. Ekologicky zaměřeno a úzce spjato s cílem zvýšení energetické účinnosti či hledání obnovitelných zdrojů. Tento den se stal důležitým nejen u nás, ale také v mnoha dalších státech po celém světě, slaví jej více jak miliarda lidí. Naše vinařství se snaží přírodě prospívat, jak nejvíce je to možné. Bio produkce vín je toho důkazem. Nepoužíváme chemické hnojiva, jež by mohly narušovat životní prostředí. Jednáme pouze ve společném zájmu s přírodou. Proto právě na dnešní svátek, pozvedněme spolu sklenku dobrého vína.

23.03.2016
Aktuální dění na vinicích

Co se týče data v kalendáři, začalo nám jaro. Ve vinicích nezahálíme a pokračujeme s dalšími pracemi. Zimní řez a údržba okolních ploch u vinic je následována vyvazováním kmínků, tažňů a mulčováním trávy. Ačkoliv ještě nějakou dobu bude trvat, než se nám vinice prvně zazelenají, už teď se těšíme na další úrodu.

16.03.2016
Tramín červený

Starobylá moštová odrůda určená k výrobě bílých vín. Je jednou z nejstarších pěstovaných, její původ je zaryt hluboko v minulosti. Tramín má svůj podíl na vzniku mnoha klasických jiných odrůd a v dnešní době patří mezi ty, které se nejčastěji používají ke šlechtění odrůd nových. Je rodičem například známého Veltlínského zeleného, Ryzlinku rýnského či Sauvignonu. Čím zmiňovanou odrůdu poznáte? V chuti můžete nalézt kořenité, plné medové tóny, čajovou růži či skořici.